XIX Niedziela zwykła

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, Niech nasze dobre pragnienia wspomaga orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
2. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zachęcamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących na Jasną Górę. Od poniedziałku 8 sierpnia – codziennie od 20.30 do 21.00 będziemy spotykać na modlitwie zakończonej apelem jasnogórskim, którą poprowadzą: W poniedziałek– wspólnota KŻR, we wtorek – ministranci, w środę – lektorzy, w czwartek – grupa modlitewna, w piątek – kandydaci do sakramentu bierzmowania, członkowie wspólnoty oazowej – Ruchu „Światło – Życie”. Przygotowanie i omówienie adoracji o 20.00 w „białym domu”
3. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.
4. Ucieszyła, a niektórych z nas zaskoczyła, wtorkowa Eucharystia sprawowana przez naszego pasterza – Bp. Marka Solarczyka i indywidualny dar sakramentu bierzmowania dla naszego Parafianina.
5. Dziękuję za ofiary na tacę gospodarczą. Z racji poświęceń pojazdów została zebrana suma 2010 zł. na środki transportu dla misjonarzy. Otrzymaliśmy wspaniały prezent dla Parafii – 3 nowe rowery od p .Krystiana Linowskiego (ProRowery Radom – Radom, ul. Struga 60) z zaleceniem, by na czerwonym rowerze proboszcz jeżdżąc zachęcał Parafian do aktywnego wypoczynku. Planowana przejażdżka pod okiem fachowca i ze wsparciem technicznym w niedzielę 11 września po Mszy św. o 12.00.
Dziękuję p. Jackowskiej z Klwatki, za obrazki dziecięce do naszego pokoju przebierania maluchów oraz za prace hydrauliczne p. Sebastianowi. i malowanie tych pomieszczeń przez p. Michała Czarneckiego. Dziękuję p. Sebastianowi wraz z synami za prace porządkowe w garażach przy nowej plebani. Niebawem tam będziemy składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jako pomoc dla misji. Szczegóły za dwa tygodnie.
6. Zapraszam Państwa sołtysów wiosek na spotkanie w środę o godz.19.00 do „białego domu”
7. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie na Piknik Strażacki w następną niedzielę 14 sierpnia w godz. 14 .00 – 22.00 przy remizie OSP w Kiedrzynie. Będzie się działo, i będzie wiele atrakcji.
8. W Gościa Niedzielnego, min: Okopy bł. Jerzego i o duchowych i kulinarnych smakach Podhala.
9. Przyszłych Nowożeńców polecamy opiece Matki Bożej. Zdrowaś…
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
11. Uroczystości pogrzebowe śp. Wiesława Klepacza we wtorek o godz. 14.00