XX Niedziela zwykła

1. Przeżywamy dwudziestą niedzielę zwykłą. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją pp. Pius XII dogmatem w 1950 r. Msze Święte w porządku niedzielnym. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne owoce ziemi.
3. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
4. Poprzednie dni były czasem pielgrzymowania, nawet jak to napisał p. Piotr, nasi niektórzy Parafianie biegiem przemierzali ten dystans. Miejmy nadzieję, że trud pątniczy przyniesie błogosławione owoce, zarówno dla tych co wyruszali w różnej formie w drogę do tronu jasnogórskiej Panie, jak i tych, którzy tu w parafii tworzyli na apelach pielgrzymkowych liczną wspólnotę duchową. Pątnikom gratuluję, a tym co przygotowywali spotkania modlitewne i w nich uczestniczyli składam serdeczne Bóg zapłać.
5. Dziękuję również za konstruktywne spotkanie z władzami naszych wiosek, jak z też z Dyrekcjami naszych Szkół. Omówiliśmy wiele spraw i od razu widać, ze będzie się dobrze układać nasza współpraca dla dobra wspólnego. Pragnę poinformować, ze Dożynki parafialne odbędą się 18 września br. o 9.30. Dziękuję, że trud ich przygotowania podjęli się mieszkańcy sołectwa Małęczyn Stary wraz z p. sołtysem Dariuszem.
6. Dzień wcześniej – 17 września w sobotę o 18.00 będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie artystyczne – sztuka teatralna w plenerze na profesjonalnej scenie koło kościoła, „Miedzy pokoleniami”, w wykonaniu „Teatru pod lipami”. Z racji spodziewanych tłumów i licznie przybyłych gości będzie to logistyczne wyzwanie, zatem bardzo liczę na pomoc państwa Sołtysów, Kół Gospodyń Wiejskich, Braci Strażaków i ministrantów. Spotkanie organizacyjne z tym związane na początku września.
7. Przypominamy i jeszcze raz zapraszamy na dzisiejszy Piknik Strażacki w godz. 14.00 – 22.00 przy remizie OSP w Kiedrzynie.
8. W Gościa Niedzielnego, min: „Zabrana do chwały” – gdzie zakończyło się ziemskie życie Matki Bożej?, oraz dodatek audio z biblijnymi, Mądrościowymi księgami biblijnymi (Hioba, Psalmów i Przysłów)
9. Przyszłych, jak również najmłodszych Małżonków naszej Parafii oraz Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej.  Zdrowaś…
10. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Wiesława Klepacza i Danutę Gregorczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…