XV Niedziela zwykła

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
2. Jutro, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
3. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. Wiele osób nosi szkaplerz, jak znak całkowitego oddania się Bogu przez orędownictwo Niepokalanej.
4. Dziś w Gościa Niedzielnego, min: W czasie wojny jego reguła to lektura obowiązkowa – czyli po prostu – o Św. Benedykcie, jak też płyta z Biblią Audio – z księgami Starego Testamentu: Królewskimi i Kronik.
5. Proszę o sprawdzenie intencji tego tygodnia, czy nie ma żadnego błędu w podanych nazwiskach.
6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 będzie miał miejsce ingres – czyli oficjalne przejęcie parafii przez nowego proboszcza w obecności ks. Dziekana.
7. Cieszymy się, że możemy gościć a raczej przyjąć jako domownika – Damiana Fołtyna – sekretarza ks. Biskupa Marka Solarczyka, a ks. Arturowi Spasińskiemu dziękujemy za pomoc i niezwykle gorliwą posługę duszpasterską podczas tych dwóch tygodni mając zarazem nadzieję, że trochę zdobył tutaj doświadczenia kapłańskiego i ludzkiego serca. Życzymy mu również wiele zapału Bożego.
8. Jest jeszcze kilka powodów radości: od kilka dni mamy wreszcie stronę internetową,:
 https://bobola-maleczyn.pl/
którą postawił p. Mateusz Linowski, za co mu z serca w imieniu całej parafii dziękujemy, oraz fakt, że działa facebook parafialny:
Maleczyn Bobola,
To dzieło młodych ludzi, którzy tak licznie wzięli udział w zorganizowanym spotkaniu na którym były nakreślane wspólne plany parafialne. Zachęcamy do zapisywania się Parafian do grup: lektorzy, ministranci, „aktorzy boborzy”-)-)-).
9. Niebawem będzie podany układ pracy kancelarii a w dniach 8 lipca do 13 lipca kancelaria czynna po Mszy św. wieczorowej. W nagłych wypadkach (wyjazd do chorego) proszę dzwonić do ks. Artura Spasińskiego Tel: 506 – 777 -022
10. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Ilonę Marczykowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
11. Przyszłych Nowożeńców jak również dzieci które dziś przez sakrament chrztu zostały włączone do wspólnoty Chrystusa: Jana i Aleksandra polecamy opiece Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…