XXI Niedziela zwykła

1. Wakacje i urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego planowana jest na 4 września o godz. 8.00
2. We wtorek, wspominamy Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia.
3. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
4. W dniu 1 września z inicjatywy pp. Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na kryzys ekologiczny i głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre ich wykorzystywanie.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wyjazd z posługą sakramentalną o godz. 8.00, a spowiedź od godz. 16.30. Zapraszamy również do udziału we Mszy Św., do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej i udziału w nabożeństwie pierwszopiątkowym.
6. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 15.00. Niech to będzie okazja do oddania wszystkich naszych codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej Niebiańskiej Matce.
7. Starosta Radomski – Waldemar Trelka i Wójt Gminy Gózd – Paweł Dziewit zapraszają na powiatowo – gminne Dożynki, które rozpoczną się Mszą św. w Goździe o godz. 11 pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka, dalsze wydarzenia będą miały miejsce przy szkole w Goździe. Szczegółowy plan na plakacie.
8. Wrzesień niesie wiele istotnych zmian w naszej parafii. W następną niedzielę uroczyście zostanie powitany wikariusz – ks. Krzysztof Kołtunowicz, przez wspólnotę KŻR o godz. 7.00, a o godz. 9.00 przez przedstawicieli parafii. Wielkie podziękowania dla Parafian reprezentujących naszą wspólnotę na uroczystościach pogrzebowych śp. Józefa Kołtunowicza, taty naszego księdza.
9. Następuje też zmiana godzin Mszy św. niedzielnych: 7.00, 9.00, 10.30 (dziecięca), 12.00 i 16.00.
10. O wielu planach i pomysłach duszpasterskich na nadchodzący rok zostanie powiedziane niebawem, z radością jednak już dziś odnotowujemy powstanie Róży różańcowej rodziców ze swe dzieci. Jedna już tak powstała, a kształtuje się następna róża – chętni kolejni rodzice niech zatem zgłaszają się do zakrystii lub do p. Moniki Leszek – Zielińskiej – inicjatorki tego pięknego modlitewnego dzieła. Mamo, tato – Twoja jedna, dzienna „dziesiątka różańca” może przyczynić się do ocalenia losów życia Twego dziecka. Wiek dziecka nie jest tu istotny. Uroczyste zawiązanie Róży różańca Rodziców za dzieci w niedzielę 3 września na Mszy o godz. 7.00
11. Bóg zapłać serdeczne p. Jackowi Dudkowi, za zrobienie kolejnej wylewki przy domu parafialnym, p. Stanisławowi Zielińskiemu za odnowienie stołu, dziękuje z serca za ofiary tego tygodnia: 500 zł z ul. Zachodniej, 200 zł z ul Szkolnej, 200 zł z ul. Bankowej, 250 zł – z ul. ks. Ziembickiego, 1000 zł bezimiennie z Klwatki Królewskiej, 10.000 zł – bezimienna z Małęczyna
12. Po wakacjach przypominamy o sprawdzeniu swego statusu grobu na E-cmentarze i stronie parafialnej. Jeśli świeci się na czerwono oznacza to, że brak aktualnej opłaty cmentarnej. Warto nadmienić, że nadal nie ma opłaconych ok. 200 grobów – w takim wypadku nie będzie możliwości zrobienia jakichkolwiek prac bez aktualnej opłaty dzierżawy. I będą podejmowane dalsze kroki dyscyplinujące. Jako parafia płacimy ogromne faktury za wywóz śmieci. Opłaty można wnosić we wtorki i środy po Mszy św. wieczorowej.
13. Trwają poszukiwania gospodyni, która zajęłaby się gotowaniem i sprzątaniem domu parafialnego w wymiarze trzech dni – (dwa dni w tygodniu i w każdą niedzielę)
14. Polecamy najnowszego Gościa Niedzielnego
14. Próba do przedstawienia w piątek 1 września o 10.00.
15. Przyszłych Nowożeńców, Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…