XXII Niedziela zwykła

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków.
2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda.
4. W najbliższy wtorek 30 sierpnia o g. 15.00 stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw i firma Green Office Ecologic odbierze z naszej parafii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Możemy zatem oczyścić swe domy z elektrośmieci i pomóc w budowie kościołów na misjach przynosząc do otwartego garażu na placu obok nowej plebanii komputery, drukarki, lodówki, pralki, odkurzacze, telewizory, kuchenki..
5. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą.
6. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
7. Od 2015 r. z inicjatywy pp. Franciszka obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o mądre wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.
8. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu poprowadzi po Mszy św. grupa modlitewna. Na Mszy św. dziękczynnej będziemy modlić się szczególnie za naszego dobrodzieja parafii – p. Lecha Deję, który za wieloletni trud swej pracy ufundował ołtarzowy krzyż procesyjny.
9. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. Spowiedź od godz. 16.30 na którą zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.
10. W piątek 2 września po Mszy św. o 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne pielgrzymów do Medjugorie w salce na ul. Kościelnej 13. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 9 – 17 września. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie
11. 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 15.00 do 18.00
12. W następną niedzielę na sumie o 12.00 będzie obrzęd poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieciaki z rodzicami
13. Bóg zapłać Ofiarodawcom tego miesiąca, w sumie 1500 zł.
14. Przyszłych Nowożeńców, dzieci: Marcela i Macieja, którzy zostali włączeni do wspólnoty uczniów Chrystusa, oraz Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej.  Zdrowaś…
15. W tym tygodniu pożegnaliśmy nasza młodziutką Parafiankę – śp. Ewunię Dudek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…