XXI Niedziela zwykła

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości.
2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
4. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja Ap.
5. W czwartek 25 sierpnia wyjątkowo kancelaria będzie nieczynna.
6. W piątek, 26 sierpnia, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym kościele o godz. (…).
7. W następny wtorek – 30 sierpnia o g. 15.00 stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw i firma Green Office Ecologic odbierze z naszej parafii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Możemy zatem oczyścić swe domy z elektrośmieci i pomóc w budowie kościołów na misjach przynosząc do otwartego garażu na placu obok nowej plebanii np. komputery, monitory, drukarki, lodówki, pralki, odkurzacze, telewizory, kuchenki itd.
8. Przyszłych Nowożeńców oraz Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej.  Zdrowaś Maryjo…
9. Zachęcamy do lektury Dzisiejszego Gościa Niedzielnego..