XXIV Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Media mają wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie a jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z ich dobrodziejstw i zadbajmy też o to, by właściwie korzystało z nich młode pokolenie.
2. Dziś przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.
3. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy do szukania poza nauką właściwego miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas scholę, Liturgiczna Służba Ołtarza, lektorzy, grupa aktorska.
4. Wychodzimy naprzeciw wszelkim zapytaniom i potrzebom małżonków naszej parafii. Chcemy, aby w naszej parafii powstała gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie – Domowy Kościół. Będziemy spotykać się raz w miesiącu w małych grupach, zwanych kręgami. Każdy krąg to od 4 do 7 sakramentalnych par małżeńskich. To doskonała okazja, by budować wspólnotę ludzi wierzących, spotkać się, wspólnie się modlić i formować. To doskonała okazja do tego, by jeszcze bardziej poznawać i pogłębiać prawdy wiary i wprowadzać w życie praktyki religijne, a także zgłębiać tematy dotyczące jedności małżeńskiej i rodzinnej. Jeżeli chcecie się włączyć w to piękne dzieło zapraszamy do kontaktu z ks. Damianem. Mamy już pierwsze pary małżonków.
5. W poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. a w czwartek obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
6, W zakrystii i w kancelarii, godzinach urzędowania tj. w poniedziałki i wtorki 18.30 – 19.30 zapisujemy intencje mszalne na następny rok.
7. Dzieci pragnące przyjąć Pierwszą Komunię Świętą w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami w następną niedzielę 24 września na Mszę Św. o godz. 16.00, a po Mszy Św. spotkanie organizacyjne.
8. Przypominamy i zachęcamy do zapisania się do chóru parafialnego oraz zachęcamy do wyjazdu na pielgrzymkę do Wysokiego Koła
9. W najbliższy weekend tak wiele będzie się działo w naszej parafii. W sobotę o godz. 17.15 Ks. bp Marek Solarczyk poświęci odnowiony dom parafialny w obecności wykonawców tego remontu i zaproszonych gości. Następnie o 18.00 rozpocznie się przedstawienie w wykonaniu naszej grupy teatralnej „Aktorzy Bo*Boży”. Będzie też można obejrzeć wystawę – „Dom parafialny wczoraj i dziś” – dzieło ks. Damiana Fołtyna oraz zakosztować różnych smakowitości przy stołach Gospodyń Wiejskich I tu kilka wskazówek organizacyjnych, które zostały ustalone na środowym spotkaniu organizatorów. Ponieważ spodziewamy się dużej frekwencji prosimy, aby kto może, zabrał ze sobą krzesełko przenośne, w miarę możliwości o przybycie pieszo, czy też zabranie znajomych do swego auta. Parking dla samochodów będzie na ul Kościelnej u p. Barbary Gromskiej. i tam będą nas kierować bracia strażacy. Pięć stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, zostanie rozstawione przy ogrodzeniu które będą czynne od godz. 17.00 a potem po przedstawieniu, podczas zaś jego trwania nie ma konsumpcji. Swą ofiarą będzie można wesprzeć ich działalność. Otworzone będą toalety w domu parafialnym i obok przebieraka, a władze gminy zadbają o kosze na śmieci, zatem kierujemy apel o zachowanie porządku. Po przedstawieniu dobrowolne datki będą przeznaczone na sfinansowanie kosztów tego wydarzenia, min wynajmu sceny, czy też drukowania banerów. Z racji tych wydarzeń intencje mszalne są przeniesione na poranne godziny. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i gości, zapewniając, że będą to chwile niezapomniane i wpisujące się w historię naszej parafii.
10. W następną niedzielę odbędą się na Mszy św. o g. 12.00 dożynki parafialne, podczas których będziemy dziękować Bogu za Jego Opatrzność i zebrane zbiory. Po Mszy św. będzie można spotkać się przy stole z różnymi smakołykami na placu kościelnym. Organizacją dożynek zajmuje się p. Marcin Linowski wraz z mieszkańcami Małęczyna Nowego, których zaprasza na spotkanie organizacyjne we wtorek o 19.00. na plebanię
11. Dziękuję za ofiarowany stół bilardowy przez p. Paducha z ul. Leśnej na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: bezimienne: 100 zł z ul. Radomskiej i 100 zł z Kiedtzyna,, 500 zł – od p. Kopyt z Klwatki, 500 zł – p. Bożena Przybyś z Kiedrzyna 12. 12. Zawierzamy Opiece Matki Bożej i naszego Patrona Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo...