XXIII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się w trzecią niedzielę września.
2. We wtorek, wspominamy Najświętsze Imię Maryi. ustanowił je papież Innocenty XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 r., do czego przyczynił się król Jan III Sobieski.
3. W czwartek, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Krzyż jest także znakiem nadziei. Nasza ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku. Msze św. z homilią o godz. 7.00 i 18.00.
4. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego 15 września umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi.
5. W przyszłą wspominamy kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r.
6. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do zakrystii na pielgrzymkę wspólnoty KŻR do Wysokiego Koła. W programie również zwiedzanie Kazimierza.
7. Po trzyletniej przerwie związanej z pandemią pragniemy powrócić do szczególnego wydarzenia dla młodzieży w naszej diecezji, jakim jest APEL MŁODYCH. Tegoroczne spotkanie odbędzie się tradycyjnie na ul. Żeromskiego, w sobotę 30 września, o godz.18.00. Tradycyjnie to spotkanie zakończymy adoracją Najświętszego Sakramentu.
8. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego – ks. Marek Adamczyk: Czas poprzedzający rozpoczęcie roku akademickiego jest dla wielu młodych czasem rozeznawania i pytań czy nie są powołani do służby Bogu w kapłaństwie. W pierwszym terminie zgłosiło się do naszego seminarium trzech kandydatów. Prosząc o modlitwę w ich intencji, chciałbym poinformować, iż do 17 września jest czas zgłoszeń do naszego seminarium w drugiej turze.
9, Dziś zaczynamy zapisywać intencje mszalne, ale TYLKO dziękczynne i o Boże błogosławieństwo, np. jubileuszowe, związane z rocznicą sakramentu małżeństwa, czy też rocznicą urodzin. W następnych dniach zapisujemy również już intencje za naszych śp. Zmarłych.
10. Spotkania tego tygodnia:
W środę o 19.00 – zapraszam na spotkanie do odnowionej sali konferencyjnej: – Radę parafialną, Koła Gospodyń Wiejskich, braci Strażaków, oraz wszystkich tych, którzy chcą współuczestniczyć w organizacji wydarzenia związanego z poświęceniem odnowionej plebanii i przedstawienia teatralnego, jak też pragną pomóc w przygotowaniu parafialnych dożynek szczególnie z Małęczyna Nowego. Uroczystości te będą miały miejsce już  niebawem, bo w sobotę i niedzielę: 23 i 24 września br.
W czwartek o 19.00 – lektorzy na sali konferencyjnej, 18.30 – schola młodzieżowa, w sobotę – ministranci: o 9.00 – starsi i lektorzy, o g. 10.00 – młodsi i kandydaci, o g. 11. 00 – schola dziecięca,  o g. 12.00 – grupa teatralna
11. Przypominamy i zachęcamy do zapisania się do chóru parafialnego
12. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: 150 zł – p. Byzdra z Makowa Nowego, 500 zł – p. Barbara Łosionek, p. Krawczykowie z Kiedrzyna – 100 zł, p. rodzina ks. Grzegorza Włodarczyka – 500 zł., z Klwatki Krl.– 300 zł i 200 zł, bezimienna: z Makowa Nowego – 500 zł.,
13. Dziękuje z serca paniom: Edycie, Bogumile, Justynie, Annie i Jolancie, które poświęciły swój sobotni czas, by perfekcyjnie posprzątać cały parter domu parafialnego, na którego frontonie już niebawem zajaśnieje postać naszego Patrona Św. Andrzeja Boboli.
14. W najbliższym Gościu Niedzielnym min:
15. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefanię Stranc. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
16. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…