XXVI Niedziela zwykła

1. W czwartek, 29 września przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są Oni szczególnymi Posłańcami. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
2. W piątek, wspominamy Św. Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Pozostawił myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
3. Niebawem rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mają dziś poświęcony różaniec. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej, która będzie prowadzona przez następujące grupy: w poniedziałki: schola, we wtorki:  ministranci, w środy: lektorzy, w czwartki: dzieci I komunijne, w piątki: kandydatów do bierzmowania, w soboty: – grupa modlitewna, w niedziele: KŻR.
4. W I sobotę października będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Z racji sakramentów małżeństwa jest tylko nabożeństwo bez adoracji.
5. W sobotę też przypada początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła.
6. Grupa modlitewna organizuje Wieczór Modlitwy Uwielbieniowej w salce katechetycznej przy ul. Kościelnej 13. Jeśli czujesz potrzebę uwielbienia Boga we wspólnocie to zapraszamy na 30 września o godz. 18.30. Informujemy również, ze spotkania formacyjne zostają przeniesione na środy po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa.
7. Bóg zapłać za ofiarę z Kiedrzyna 300 zł, na gregoriankę za zmarłego śp. proboszcza Józefa, oraz od Koło Gospodyń Wiejskich z Kiedrzyna – 500 zł z sobotniego pań stoiska, 300 zł ze stoiska z Janowa p. Małgorzaty Kozub, oraz 600 zł z Małęczyna Starego z racji Dożynek. Przychody i dochody od dnia 1 lipca br. zostaną przedstawianie pod koniec roku i będą regularnie ukazywane co 6 miesięcy. A tymczasem cieszy jakoś nowego nagłośnienia świątyni, które w części już zostało zrobione. Niebawem pojawią się głośniki zewnętrzne i inne elementy.
8. Ze smutkiem dowiedzieliśmy się o tragedii, która dotknęła naszego parafianina. Modlimy się o jego szybki powrót do zdrowia i chcemy wesprzeć go w tak wielkiej potrzebie. (spalony dom nie nadaje się do użytkowania). Parafia wraz z p. sołtysem Piotrem Piasecznym i mieszkańcami Lasowic organizuje w następną niedzielę po każdej Mszy św. kwestę do puszek, Mieszkańcy tej miejscowości będę stać przy wyjściu z kościoła zbierając datki na rzecz p. Kamila.
9. Spotkania tego tygodnia: w sobotę o 9.00 – ministranci, 10.00 – kandydaci, 11.00 – schola. o g. 12.00 – próba teatralna. Niedziela – po Mszy o 7.30 – wspólnota KŻR
10. W Gościu Niedzielnym min: Najważniejsza misja Kościoła – pozyskać młodzież dla Chrystusa
11. Cieszy fakt, że w ostatni czwartek odbyła się u nas adoracja i konferencja dekanalna księży posługujących w naszym dekanacie: Radom-Północ. Tego dnia modlitwę za proboszcza parafii oraz całą naszą wspólnotę zapoczątkował ks. Biskup Marek Solarczyk, za co z serca dziękujemy.
12. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie: śp. Józefa Czarnotę i śp. Reginę Warchoł. Wieczny odpoczynek…
13. Polecamy Bożej opiece Solenizantów tego tygodnia, oraz Julię i Dominika, którzy przez sakrament chrztu św zostali przyjęci do wspólnoty uczniów Chrystusa. Zdrowaś Maryjo…
14. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali naszej życzliwości Ks. Biskup Marek zaprasza nas do odmówienia modlitwy pp. Franciszka związanej z tym dniem:
Panie, spraw byśmy nieśli nadzieję, aby tam, gdzie panuje ciemność,
zapanowało Twoje światło, a tam, gdzie jest rezygnacja,
niech odrodzi się zaufanie w przyszłość.
Panie, uczyń nas narzędziami Twojej sprawiedliwości,
aby tam, gdzie panuje wykluczenie, rozkwitało braterstwo,
a tam, gdzie jest chciwość, rozkwitało dzielenie się z innymi.
Panie, uczyń nas budowniczymi Twojego królestwa
Razem z migrantami i uchodźcami, i ze wszystkimi mieszkańcami peryferii.
Panie, spraw, abyśmy wszyscy nauczyli się
jak pięknie jest żyć, jako bracia i siostry. Amen.