XXVII Niedziela zwykła

1. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Św. Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam opieka świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o g. 16.00. Rozważania i modlitwę prowadzą:
w poniedziałki: schola, we wtorki:  ministranci, w środy: lektorzy, w czwartki: dzieci I komunijne, w piątki: kandydatów do bierzmowania, w soboty: – grupa modlitewna, w niedziele: KŻR.
Dziękuję jeszcze raz p. Marcinowi Zielińskiemu za dar dla parafii w postaci dużego różańca z Medjugorje, a florystce p. Annie Skrok za zrobienie dekoracji różańcowej.
W sobotę 8 października, włączymy się w ogólnopolską modlitwę procesji różańcowej i odmówimy różaniec z rozważaniami w intencji rodzin w czasie procesji wokół naszego kościoła.
3. We wtorek, przypada wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, a w środę, będziemy wspominać w liturgii Św. Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo będziemy prosić o miłosierdzie dla całego świata.
4. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu o modlitwa o powołania i za kapłanów w czasie modlitwy różańcowej, nie ma o adoracji o godz. 20.00
5. W pierwszy piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na nabożeństwie różańcowym. Wyjazd z posługą sakramentalną do chorych od 9.00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz. 16.30.
6. Dziś nasza cała parafia wraz z p. sołtysem Piotrem Piasecznym i mieszkańcami Lasowic organizuje kwestę do puszek, Mieszkańcy tej miejscowości będę stać przy wyjściu z kościoła zbierając datki na rzecz p. Kamila któremu spłonął dom.
7. Otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniem za zebrane fundusze w związku z dniem św. Krzysztofa i zbieraniem funduszy na zakup środków transportu dla misjonarzy
8. Spotkania tego tygodnia: w sobotę o 9.00 – ministranci, 10.00 – kandydaci, 11.00 – schola. o g. 12.00 – próba teatralna. Niedziela – po Mszy o 7.30 – wspólnota KŻR
9. Trwają prace związane z nagłośnieniem z założeniem nowego nagłośnienia naszego kościoła. Cieszą znów grające kuranty kościelne. Bóg zapłać za tacę gospodarczą.
10. Panu Jackowi Jędryszakowi dziękujemy za ogromną życzliwość, pokoszenie i wyrównanie ogrodzonego terenu parafialnego przy cmentarzu, (tam gdzie stoi krzyż), który już przygotowujemy na parking przed uroczystością Wszystkich Świętych. Zgodnie z wymogami prawa cywilnego, w środę rozpoczynamy prace związane z ewidencją cmentarza, które poprowadzi firma eCmentarze. Niebawem groby będą fotografowane i spisane, wg tego co jest napisane na nagrobkach.
11. Za tydzień: praktyka: dominicantes i communicantes. Obyśmy nie wypadli najgorzej przed innymi w statystykach, ale przede wszystkim przed Bogiem w związku z obecnością i przyjmowaniem Komunii Św.
12. Od następnej niedzieli, tj. 9 października, po każdej Mszy św. w zakrystii i kancelarii, w godzinach urzędowania, będzie można zapisywać do księgi wspominkowej imiona i nazwiska naszych zmarłych. To niezwykła modlitwa, w której nie tylko parafia, ale cały Kościół zawierza Bogu prośbę o dar nieba dla naszych bliskich zmarłych. Zapisujemy u ks. Proboszcza.
13. Dziękujemy za dzisiejszą obecność ks. Dariusza Kowalczyka i już zapraszamy na 16 października na Mszę św. o godz.16.00, a potem na przygotowywany dzień papieski
14. Cieszymy się liczną obecnością Parafian, ale prosimy przy parkowaniu o niezastawiania całego chodnika i wjazdów do posesji. Niebawem ruszą prace związane z powiększeniem parkingu za kościołem.
15. W Gościu Niedzielnym min: w dodatku radomskim, o naszym wydarzeniu parafialnym związanym z przedstawieniem teatralnym.
16. Polecamy Bożej opiece: Nowożeńców Żanetę i Jakuba, oraz Karolinę i Damiana, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia, oraz Nikodema i Mateusza, którzy przez sakrament chrztu św. zostali przyjęci do wspólnoty uczniów Chrystusa. Zdrowaś…