XXVII Niedziela zwykła

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. W różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Zapraszamy na tę wspólną modlitwę na 30. Nie tylko tych, co ją prowadzą! Harmonogram prowadzenia modlitwy różańcowej: poniedziałki – ministranci na zmianę ze scholą dziecięcą, wtorki – lektorzy, środy – dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. czwartki – grupa modlitewna, piątki – kandydaci do sakramentu bierzmowania, soboty – wspólnota KŻR, niedziele – wszyscy zgromadzeni.
2. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, katechetów, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą i prośmy o wszelakie Boże dary dla nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
3. Przypominamy, że też w sobotę o godz. 19.00 w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej można będzie zobaczyć w Oratorium u Filipinów komedię „Lepsza połowa, czyli potyczki z aniołem” w wykonaniu naszej grupy teatralnej „Aktorzy Bo*Boboży”
4. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski pt. „Cywilizacja życia”, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. U nas odbędzie się Wieczór papieski, podczas którego nastąpi prezentacja hasła dnia papieskiego przez kandydatów do bierzmowania, śpiew scholii i występ kapłańskiego zespołu „Jak najbardziej” w koncercie uwielbienia Boga, To wszystko po Mszy o 16.00 (bez kazania) czyli o 30. Cieszy fakt osobistego zaproszenia naszych młodych Parafian przez prezesa Fundacji – ks. Dariusza Kowalczyka do udziału w nagrywaniu koncertu papieskiego w Warszawie w kościele Św. Anny, który będzie emitowany w niedzielę 15 października o 17.30 w TVP1, a ks. Dariusza będziemy gościć w ostatnią niedzielę miesiąca. Z racji dnia papieskiego różaniec będzie odmówiony wyjątkowo po sumie.
5. W następną niedzielę odbędą się wybory parlamentarne, zachęcamy, aby w duchu miłości do swej Ojczyzny spełnić swój obywatelski obowiązek i w nich uczestniczyć.
6. Dzisiaj o godz. 13.30 nastąpi poświecenie odnowionej kapliczki w Lasowicach. Za ten wyraz pobożności dziękujemy p. Urszuli i Adamowi Skiba, oraz Marianowi i Zofii Kiepiel, mieszkańcom Lasowic i wszystkich którzy przyczynili się do odnowy tej kapliczki.
7. Są do nabycia piękne, czytelne kalendarze na następny rok wydane przez naszą diecezję pt. „Koronowane Madonny Polskie” – Zakupując je wspieramy Caritas naszej diecezji. Cena 10 zł.
8. Zaczynamy zapisywać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych za których modli się cały Kościół każdej niedzieli w tzw. „wypominkach”, które będą czytane przed Mszą św. o godz. 7.00, 9.00 i 12.00. Karteczki na wypominki jednorazowe są w kruchcie kościoła i zakrystii.
9. Spotkania tego tygodnia:. Czwartek – 19.00 – lektorzy i schola młodzieżowa, piątek – 19.00 – próba do dnia papieskiego, sobota: 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci, 11.00 – schola dziecięca, 16.00 – Nauka gry na gitarze.
10. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólne tak budujące pielgrzymowanie do Wysokiego Koła. Bóg zapłać za ofiarę 1100 zł od Pielgrzymów. Dziękujemy firmie naszego Parafianina za niezwykły prezent w postaci pięknej barierki na klatce schodowej. Dziękuję za ofiary tego tygodnia: bezimienna z Klwatki – 100 zł, 200 zł z Małęczyna, ofiara jako ostatnia wola od zmarłej śp. Elżbiety Figura
11. Wczoraj pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Elżbietę Figurę. Wieczny odpoczynek…
12. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona zawierzamy Wojciecha, który dziś został przez sakrament chrztu św. włączony do wspólnoty Chrystusa oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś…