XXVIII Niedziela zwykła

1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia” Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, byśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Dziękujemy tym, którzy kwestują, Zapraszamy na wieczór papieski który rozpocznie się o 16.00 Mszą św. a potem prezentacja hasła i występ kapłańskiego zespołu „Jak Najbardziej” Cieszy fakt, że w koncercie papieskim w Warszawie wzięli udział nasi młodzi parafianie pod opieką ks. Krzysztofa i pań katechetek. Transmisja dziś o 17.30 w TVP1
2. W środę przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, troszczących się o nasze zdrowie i życie.
3. W czwartek, 19 października, w rocznicę śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.
4. Zachęcamy do pomocy misjom przez oddanie zużytego sprzętu agd i rtv – jedynie w najbliższy poniedziałek i wtorek można przywozić niepotrzebny sprzęt do garażu obok domu parafialnego
5. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Zachęcamy szczególnie dzieci i kandydatów do bierzmowania do uczestnictwa w tej modlitwie, nie tylko w dniu jej prowadzenia. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkim Parafian zapraszamy na szczególne spotkanie modlitewne – sobotnią procesję różańcową wokół kościoła na godz. 17.30. Rozważania poprowadzą: KŻR, lektorzy, ministranci, kandydaci do bierzmowania, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
6. Są jeszcze kalendarze na następny rok wydane przez naszą diecezję pt. „Koronowane Madonny Polskie”
7. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami na tacę wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne.
8. W następną niedzielę będzie miało miejsce również badanie praktyk niedzielnych – dominicantes i communicantes. Mamy nadzieję, że nasza wspólnota nie obniży, a wręcz podniesie te dane statystyczne
9. Za tydzień też na Mszy św. o 10.30 zostanie rozstrzygnięty trwający aktualnie „Konkurs różańcowy”, zorganizowany przez panie katechetki. Zwycięzcy otrzymają nagrody, a my będziemy mogli obejrzeć wykonane przez uczniów prace.
10. Cieszy nas fakt, że już 13 rodzin chce się formować w Domowym Kościele w naszej parafii. Są małżeństwa z 3 letnim stażem małżeńskim, małymi dziećmi, jak również ci, którzy są 26 lat po ślubie i ich dzieci są studentami. Gdyby jeszcze jacyś małżonkowie chcieli włączyć się w to piękno dzieło, dzieło troski o rodzinę, o której tak często mówił św. Jan Paweł – nazywany również Papieżem Rodziny, jest taka możliwość do końca października. Więcej informacji u ks. Damiana.
11. W zakrystii zapisujemy do „księgi wypominkowej” naszych bliskich zmarłych, by przez cały rok towarzyszyła im modlitwa całego Kościoła.
12. Spotkania tego tygodnia:. Czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, sobota: 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci, 11.00 – schola dziecięca, 16.00 – Nauka gry na gitarze.
13. Bóg zapłać mieszkańcom Lasowic za ofiarę 2 tyś zł złożoną przy okazji poświęcenia odnowionej kapliczki, tak uroczyście i przy licznie zebranych mieszkańcach. Msza św. w intencji Lasowic – O Bożą opiekę jak i dla zmarłych z tej miejscowości zostanie odprawiona w niedzielę 19 listopada o g. 10.30. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: bezimienna z Lasowic – 200 zł, z ul. Kościelnej – 200 zł, z Klwatki Królewskiej – 200 zł, p. Teresa Chrzanowska  z ul Radomskiej– 300 zł, bezimienna ze Sławna k/ Radomia – 50 zł.
14. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Jadwigę Szczęsną i Eleonorę Płatos. Wieczny odpoczynek…
15. Opiece Matki Bożej polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś…