XXXI Niedziela zwykła

1. Przypominamy, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, Przez ten czas, przed Mszą Świętą o godz. 17.00 modlimy się też za zmarłych na wypominkach.
2. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nad wejściem do Bazyliki znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
3. W sobotę, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dziś musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy też w tym dniu szczególnie pamiętać o tych, którzy oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte o godz. 7.00. 9.00, 17.00.
4. Następna Niedziela w naszej diecezji jest dniem modlitw w intencji wspólnoty alumnów naszego seminarium oraz o nowe powołania kapłańskie. W obecnych warunkach kulturowych i społecznych, modlitwa w intencji nowych powołań staje się niezwykle ważna. Tego też dnia ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.
5. Spotkania tego tygodnia:. Czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, piątek – 17.00 – oaza dziecięca, 18.30 – oaza dla starszych. W sobotę z racji Święta Narodowego nie ma spotkań. Niedziela Msza św. o 16.00 i po niej – spotkanie kandydatów do bierzmowania.
6. Bóg zapłać za za dzisiejszą tacę gospodarczą i ofiary tego tygodnia: bezimienne: z Janowa – 200 zł, z Małęczyna – 200 zł. ofiara od zmarłej śp. Marianny Król
7. W piątek pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Mariannę Król. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
8. Opiece Matki Bożej polecamy Laurę i Michała, którzy przez sakrament chrztu św. zostali dziś włączeni do wspólnoty Kościoła, Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…