XXX Niedziela zwykła

1. Dziś obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. (u nas było to w 1975 r. – staraniem ks. proboszcza Seweryna Hołowni) Dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tu umacniamy wspólnotę z Bogiem i bliźnimi. Dziękujemy tez tym, którzy dbają o jego wystrój i czystość.
2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych podczas której uwielbiamy Boga w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. W naszym kościele Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 16.00. Msza Święta zaś na parafialnym cmentarzu o godz. 10.30, a po niej procesja.
3. W czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte w kościele o godz. 7.00 i 17.00 oraz o godz. 10.30 – na cmentarzu. Nie zapominajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie warunków: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.
4. Pamiętajmy, że naszym Zmarłym najbardziej potrzebna jest modlitwa. Cmentarz to bardzo ważne miejsce dla nas! Bardzo prosimy o selekcjonowanie śmieci (trawy i żywe kwiaty nie wrzucamy do pojemników tylko kompostownika, jak również wyjmujemy dojnice i stawiamy obok pojemników) Apeluję o umiar w stawianiu na grobach plastikowych zniczy i wieńców! Tym, którzy jeszcze tego nie uczynili przypominamy o opłacie dzierżawy za grób. Dziękuję za prace porządkowe na cmentarzu wykonane przez p. grabarza Waldemara z pracownikami oraz za inicjatywę szkolną młodzieży, która z p. katechetką Barbarą będzie porządkować groby. Ogromne podziękowanie dla p Jacka Jędryszka, za bezinteresowną pracę związaną przygotowaniem parkingu przy cmentarzu z którego skorzystajmy.
5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wyjazd do chorych w piątek o g. 8.00, spowiedź św. od 16.00, adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie nabożeństwa I piątkowego oraz w I sobotę po Mszy św. o godz. 15.00. Z racji Dnia Zadusznego nie ma w czwartek adoracji o 19.00, tylko po Mszy św. wieczornej wystawienie z modlitwą za zmarłych.
6. W zakrystii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne.
7. Według badań statystycznych z ostatniej niedzieli nasz udział w niedzielnej Eucharystii wynosi: 30 % z czego, co bardzo cieszy – połowa przystąpiła do Komunii Świętej.
8. Bardzo cieszy posługa czytania Słowa Bożego przy ołtarzu przez lektorów. Jeśli ktoś jeszcze chciałby dołączyć do tych, co czytają na Eucharystii i podczas różnych nabożeństw, to proszę zgłosić się do p. Agnieszki Wójcickiej, która opiekuje się grupą lektorów „świeckich” – nie ministrantów.
9. Trwają zapisy do wspólnoty Domowego Kościoła, którą będzie prowadził ks. Damian. A dzieci i młodzież zapraszamy na spotkanie oazowe. W piątek o godz. 17.00 Oaza Dzieci Bożych (klasy 4-6) i również w piątek o godz. 18.30 – oaza młodzieżowa (klasy 7-8 i szkoły średnie). Spotkania będzie prowadziła animatorka Daria Figura oraz ks. Krzysztof. Zachęcamy, by rozwijać swoją wiarę i budować wartościowe relacje w „Ruchu Światło – Zycie”
10.  Pozostałe spotkania tego tygodnia:. Czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, sobota: 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci, 11.00 – schola dziecięca, i 16.00 – Nauka gry na gitarze. W Niedzielę po Mszy o 7.00 – KŻR, a po 9.00 – Różańca rodziców za dzieci
11. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: Bezimienne z: Kiedrzyna – 250 zł, Makowa Nowego – 2 tyś zł, ul, Bankowej – 300 zł, z Małęczyna – 200 zł, z Janowa – 100 zł, p. Anna Muszyńska z Małęczyn Pieńki – 100 zł.
12. Opiece Matki Bożej polecamy Nowożeńców Katarzynę i Grzegorza, jak też Marcelinę która przez chrzest św. włączona została do wspólnoty uczniów Chrystusa oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś…