XXXI Niedziela zwykła

1. Jutro, ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim grupom prowadzącym różaniec i tym, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. Po błogosławieństwie zapraszam na pozostanie w kościele, by być świadkiem przyznania nagród w konkursach szkolnych związanych z różańcem.
2. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół wspomina wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli wieczną chwałę i są naszymi orędownikami przed Bogiem. Tego dnia w kościele Msze Św. –. 7.30 i 16.00, (nie ma Mszy św. o g. 12.00), a na parafialnym cmentarzu Msza św. o godz. 9.30, po której wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszego szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności, ale nie przez tysiące plastikowych zniczy i kwiatów. Jest możliwość korzystania z placu przy cmentarzu jako parkingu. Brama otwarta tam gdzie stoi krzyż.
3. 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Św. w kościele o 7.30 i 17.00 i na cmentarzu o 9.30. Nie ma Mszy św. o 12.00. Po uroczystościach listopadowych będą fotografowane groby, by móc zrobić ewidencję zmarłych pochowanych na naszym parafialnym cmentarzu.
4, Cieszy fakt, wychowawczej inicjatywy sprzątania grobów przez młodzież ze szkoły w Małęczynie wraz ze swymi nauczycielami i p. katechetką Barbarą Kaczmarczyk, szczególnie pamięć o grobie zmarłego wielkiego przewodnika dzieci i młodzieży – ks. proboszcza Seweryna Hołowni. Jak również obecność przy tym grobie i modlitwa uczniów szkoły z Klwatki. Na ręce sołtys p. Barbary proszę, też mieszkańców Kiedrzyna o tradycyjnie przygotowanie ołtarza na cmentarzu.
5. W pierwszy czwartek na Mszy św. o 17.00 będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, a potem będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę modlitewną. Nie ma tego dnia adoracji o 20.00.
6. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W tych dniach będziemy czytać przed Mszą św. o 17.00 wypominki jednorazowe.
7. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Wyjazd do chorych od 9.00. Spowiedź od 16.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz.17.00;
8. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy o 15.00 a potem adoracja Najświętszego Sakramentu.
9. Cieszymy się obecnością w naszej wspólnocie ks. Rektora naszego Seminarium – dr. ks. Marka Adamczyka i liczymy na częste przybywanie do naszej wspólnoty. Niemniej cieszymy się i z serca gratulujemy naszemu ks. Damianowi zdobycia tytułu naukowego i uroczystej promocji doktorskiej, która miała miejsce w ostatnią środę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
10. W następną niedzielę będą przyjmowane intencje na nowy rok, ale TYLKO związane z okrągłymi rocznicami jubileuszu sakramentu małżeństwa czy urodzin. Za 2 tygodnie intencje za zmarłych
11. Spotkania tego tygodnia: sobota: 9.00 – zbiórka ministrantów, 10.00 – kandydaci, 11.00 – schola, 12.00 – grupa teatralna,
12. Bóg zapłać p. Paulinie i Łukaszowi Zając, za stojaki do trzech gitar na rzecz naszej parafialnej scholi. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnim czasie: Barbara Machnio z Lasowic – 300 zł, p. Teresa Jopkiewicz – 200 zł, jedna ofiara bezimienna z Lasowic, 3 ofiary bezimienne z Małęczyna po 100 zł., bezimienna z Małęczyna – 200 zł.
13. W Gościu Niedzielnym min: „O wszyscy Święci!” – które z postaci wyniesionych na ołtarze inspirują nas najbardziej?
14. Opiece Niepokalanej polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia… Zdrowaś Maryjo…