I Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową, podejmijmy jakieś wyrzeczenia i duchowe postanowienia. Pomogą nam w tym nabożeństwa pasyjne: w piątki: Droga krzyżowa dla dzieci o 17.00 oraz o godz. 18.30 – dla młodzieży i dorosłych, (cieszy tak wielka liczna obecność w ostatni piątek), a w niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z homilią o godz. 16.00 z wyjątkiem następnej niedzieli gdzie będzie to nabożeństwo sprawowane, z racji wizytacji biskupiej, po Mszy św. o g. 12.00.
2. W środę, 1 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność naszej ojczyzny.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wyjazd do chorych o godz. 8.00 a spowiedź I piątkowa od 16.00, również na drogach krzyżowych.
4. W sobotę 4 marca 2023, obchodzić będziemy doroczną uroczystość św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Diecezji i miasta Radomia. Główne uroczystości kazimierzowskie w Bazylice Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu o godz. 12.00.
5. W następną niedzielę będzie kanonicznie wizytował naszą parafię ks. Biskup Marek Solarczyk. Będzie to zatem możliwość spotkania z naszym Pasterzem i wyrażania swego dziękczynienia za jego ogromną życzliwość i często nieoficjalną obecność w naszej wspólnocie, a wieczorem, na Mszy św. o godz. 16 młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania.
6. W związku z sakramentem bierzmowania rozmowa dopuszczająca będzie we wtorek w kościele o g. 18.00, a spotkanie organizacyjne: w środę o 18.30, w czwartek o 19.00 i piątek (droga krzyżowa o 18.30 i po niej próba), w sobotę zaś o 12.00 próba ze świadkami i spowiedź dla kandydatów i świadków.
7. Spotkanie kształtującej się Rady parafialnej dziś po Mszy o 9.30
8. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę i po uzgodnieniu z Ks. Biskupem Markiem Solarczykiem, przypominamy, aby piątek 24 lutego br. we wszystkich kościołach był dniem modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego zorganizować zbiórkę do puszek środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny.
9. Przyszła czyli druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek.
10. Na ręce prezesów OSP p. Jana Wasiaka i Roberta Wójcika składam serdeczne Bóg zapłać braciom Strażakom, za ogrom pracy związanej z wycinką drzew. Prace te przyczynią się do zwiększenia możliwości parkingowych. Dziękuję Żonom strażaków, za zadbanie o posiłek dla pracujących. Podziękowania składam też za sprzątanie kościoła – młodzieży i ich rodzicom, oraz p. Zbigniewowi Skrokowi, za życzliwość i profesjonalne czyszczenie naszej świątyni.
11. „Akcja Strażaków wspierajmy elektro sprzęt oddajmy” – Zachęcam do udziału w pomocy w miesiącu marcu dla naszych braci strażaków z Klwatki, w postaci oddawania zużytego sprzętu elektronicznego i agd. Miejsce składania plac przy OSP Klwatka Królewska.
12. Spotkania tego tygodnia: Czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, sobota: 9.00 – ministranci, 10.00 kandydaci, 11.00 – schola dziecięca. Niedziela – KŻR po Mszy św. o godz. 7.30 z Ks. Biskupem
13. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym: „Grzesznych upominać” – początek cyklu o uczynkach względem duszy.
14. Opiece Matki Bożej polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…