VII Niedziela zwykła

1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Dzisiejszej niedzieli gościmy w naszej wspólnocie ks. prof. Pawła Mąkosę, ciesząc się jego obecnością, życzymy mu światła Bożego na niwie nauki i zdrowia potrzebnego do wypełniania swej niezwykłej misji kształtowania ser i umysłów
2. Kończy się już tegoroczny karnawał. 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 17.00 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze krzyżowej, – w piątki o godz. 17.00 dla dzieci (które poprowadzą scholanki, dzieci przygotowujące się do I Komunii św., kandydaci i ministranci) i o godz. 18.30 – dla dorosłych (pierwszą poprowadzi ks. proboszcz, drugą – kandydaci do sakramentu bierzmowania ze szkoły w Klwatce, trzecią – KŻR, czwartą – lektorzy, piątą – grupa teatralna, szóstą – grupa modlitewna, Zachęcamy też do udziału w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę o g. 16.00. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy.
4. Spotkania tego tygodnia:, schola młodzieżowa – czwartek: 18.30, lektorzy– 19.00, sobota; kandydaci – 9.00, ministranci, 10.00 schola dziecięca – 11. 00. Spotkanie integracyjne na zakończenie ferii dla dzieci i młodzieży o godz. 15. 00, Niedziela – specjalne zaproszenie na ważne spotkanie dla naszej parafii, dla p. sołtysów i prezesów OSP po Mszy św. o g. 9.30
5. Przed wizytacja kanoniczną i sakramentem bierzmowania na najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam kandydatów do tego sakramentu i ich rodziców na sprzątanie kościoła. Pan Zbigniew Skrok zaofiarował się, że jego firma za darmo zrobi generalne porządki w naszej świątyni.
6. Zwracam się z ogromną prośbą do naszych braci strażaków z OSP Kiedrzyn i OSP Klwatka Królewska, o pomoc w wycince drzew, na które będziemy mieć pozwolenie w celu zrobienia miejsca parkingowego. W zamian jesteśmy też zobowiązani do nasadzenia takiej samej ilości drzew na tej samej działce. Zapraszam zatem w sobotę o godz. 8.00.
7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie: śp. Andrzeja Kucharskiego. Wieczny odpoczynek
8. W Gościu niedzielnym min: skąd się wziął zwyczaj posypywania głowy popiołem, jak poszczono w czasach Jezusa.
9. Zakończyła się wizyta duszpasterska, wszystkie informacje zostaną podane w czasie wizytacji biskupiej w niedzielę 5 marca. Dziękuję za wszelaką ogromną życzliwość i słowa wsparcia dla mej osoby i ks. Damiana, który dziś odprawia Msze św. za Parafian w Zakopanem.
10. Przyszłych Nowożeńców polecamy opiece Matki Bożej, jak też Rozalię, która przez chrzest św. został włączona do wspólnoty uczniów Chrystusa, oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…