Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością,
2. Dziś w parafii wielka uroczystość, wraz z dziećmi z klas III przeżywamy dzień ich Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za nie, aby miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem Jezusem w Komunii Świętej i chcieli żyć według Jego nauki.
3. Za tydzień dzieci klas IV będą przeżywać na Mszy św. o g. 12.00 swą Rocznicę Pierwszej Komunii Św. Pomagajmy tym dzieciom w zbliżaniu się do Pana Jezusa naszym prawdziwie chrześcijańskim życiem, dobrym przykładem i odważnym świadectwem wiary. Próby do tej uroczystości: w poniedziałek, wtorek o godz. 18.45, generalna w środę o g. 19.15. Spowiedź dzieci rocznicowych i ich bliskich w piątek o g. 15.00.
4. Dzisiaj święto naszych kochanych mam. Wyrażajmy im naszą wdzięczność za ich serce i trud wychowania poprzez różne czyny i modlitewną pamięć. A tym, których Pan powołał wypraszajmy dar wieczności.
5. W czwartek, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz.7.00, 9.00 i 16.30. po nabożeństwie majowym. Rezygnujemy w tym dniu z praktyki poświęcenia samochodów, które obędzie się w lipcową niedzielę przy okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Eucharystii o godz. 9.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców: Janowa – w sadzie, Kiedrzyna – przy cmentarzu, Małęczyna Nowego – przy figurce na ul, Kościelnej, Klwatki Królewskiej – przy kościele), prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki, nie tylko pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba do sypania kwiatów w środę o 18.45. Zachęcamy wszystkie grupy parafialnego do czynnego uczestnictwa w tym święcie.
6. W tę uroczystość o g. 9.00 swą prymicyjną Mszę św. odprawi nowo wyświęcony w ostatnią sobotę ks. Jakub Szczepańczyk. Wspierajmy go swą modlitwą w tych pierwszych krokach posługi Chrystusowi i ludziom w Kościele.
7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę z dziećmi komunijnymi na Jasną Górę. Wyjazd w godzinach porannych w piątek 31 maja. Zapisy i więcej informacji u ks. Krzysztofa.
8. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia NMP i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele i przy kapliczkach. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy po Mszy św. o g. 17.00 odmawianie litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji I soboty Msza św. o 15.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej i adoracja, podczas której szczególnie w Dniu Dziecka będziemy pamiętać o naszych pociechach zawierzając je opiece Matki Bożej.
9. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu Diecezjalnych Mistrzostw w piłkę nożną ministrantów. Przede wszystkim p. dyr. Wojciechowi Nalberskiemu, paniom: Ewie Pochylskiej i Jolancie Dziadurze, lektorom: Piotrowi Łukawskiemu, Jakubowi Domagale i Mateuszowi Szarpakowi. Bai ministranci zajęli bardzo wysokie miejsca – Lektorzy młodsi – 2, a ministranci – 3. Jest to dla nas wielką radością i i dobrym prognostykiem na przyszłość. Gratulujemy ministrantom i trenerowi – ks. Krzysztofowi. Dziękuję również p. wójtowi Pawłowi Dziewitowi i p. Edycie Łukawskiej za pomoc w dotarciu autobusem na święcenia kapłańskie.
10. Bóg zapłać serdeczne rodzicom dzieci I Komunijnych i rocznicowych za ofiarowanie pięknych, praktycznych czerwonych ornatów mszalnych, Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za 1700 zł na rzecz potrzeb parafii i ofiarę na intencję mszalną z racji uroczystości. Bóg zapłać za bezimienne ofiary tego tygodnia: z Klwatki – 100 zł, z u. Zachodniej – 500 z, z Lasowic – 500 zł.
11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Janinę Muszyńską. Wieczny odpoczynek..
12. Ks. Jakuba Szczepańczyka, przyszłych nowożeńców, dzieci komunijne oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej i naszego Patrona Zdrowaś Maryjo…