VI Niedziela zwykła

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i przyszłość, która otwiera się przed nami. Szczególnie ten czas zimowych ferii. Niech On działa w naszych sercach i nas prowadzi.
2. We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy. Tego też dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Od pewnego czasu przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, których kochamy i którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej parafii i prośmy, aby z Bożą miłością wchodzili na wspólną drogę życia.
3. W następna niedzielę, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią. W tym dniu będziemy gościć Ks. prof. Pawła Mąkosę.
4. Dzisiejszej niedzieli OSP w Kiedrzynie organizuje zbiórkę krwi w remizie na rzecz p. Jana Góraka w godz. 9.00 – 14.00. zachęcamy do wzięcia udziału w tej szczytnej misji.
5. Z racji rozpoczynających się ferii zimowych nie ma spotkań w tym tygodniu, ale w następną sobotę zapraszamy na spotkania formacyjne oraz na spotkanie integracyjne.
6. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie: śp. Janinę Środę i śp. Stanisławę Chmielewską. Wieczny odpoczynek..
7. Przyszłych Nowożeńców polecamy opiece Matki Bożej, jak też Ignacego, który przez chrzest św. został włączony do wspólnoty uczniów Chrystusa, oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…
Wizyta duszpasterska:
Poniedziałek – 13 lutego od 8.00 (przerwa w kolędzie z racji pogrzebu w g:12.30 – 14.30)
Ul. Bankowa od nr 81 do ul. Makowskiej i potem domy osiedlowe za domem weselnym
Wtorek 14 lutego – od 8.00
Ul. Kościelna (od 1 do sklepu, nr.35)
Środa – 15 lutego – od. 8.00
Ul. Kościelna od sklepu do nr.73
Czwartek – 16 lutego – od 8.00
Ul. Lubelska – od lotniska do domu weselnego, nr.48
Piątej – 17 lutego – od 8.00 – od domu weselnego do końca ulicy i ul. Działkowa
Sobota – 18 lutego – wizyta duszpasterska dodatkowa od 9.00
(proszę o zgłaszanie do piątku, po godz. 19.00)