XIX Niedziela zwykła

1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. diakona Jakuba Szczepańczyka, który w czasie przygotowań do święceń kapłańskich będzie na praktyce duszpasterskiej w naszej parafii, zatem miejmy nadzieje, że tu wiele się nauczy i pomoże w zajęciach duszpasterskich
2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona misjom. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
3. W sobotę, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
4. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Wszystkich Parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
5. Dziś są przeprowadzane badania statystyczne: dominicantes i communicantes. Prosimy o wolniejsze wychodzenie z kościoła, by zostać policzonym.
6. Do końca tego miesiąca mogę się jeszcze zapisać małżeństwa z naszej parafii do wspólnoty Domowego Kościoła, którą będzie prowadził ks. Damian.
7. W zakrystii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne.
8. Zbliża się czas naszej wzmożonej obecności na cmentarzu. Pamiętajmy, że naszym Zmarłym najbardziej potrzebna jest modlitwa. Cmentarz to bardzo ważne miejsce dla nas! Zadbajmy o niego wszyscy! Bardzo prosimy o selekcjonowanie śmieci (trawy i żywe kwiaty nie wrzucamy do pojemników tylko kompostownika, jak również wyjmujemy dojnice i stawiamy obok pojemników) oraz o umiar w stawianiu na grobach plastikowych zniczy i wieńców! Pojawi się też przypomnienie dla tych co zalegają z opłatą dzierżawy.
10. Z serca dziękujemy tym, którzy pomogli zorganizować wyjazd naszej grupy aktorskiej „Aktorzy Bo*Boży” na występ do Radomia. Panu dyrektorowi Wojciechowi Nalberskiemu, p. wójtowi Pawłowi Dziewitowi, p. Jolancie Tomczyk wraz z mężem Markiem, p. Grzegorzowi Sobania i Sebastianowi Łukawskiemu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom dnia papieskiego, ofiarodawcom i kwestującym. Ofiara Parafian i księży to suma – 4 tyś na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy za cudowne chwile zespołowi: „Jak najbardziej”, który z tak duchową mocą śpiewał na chwałę Pana.
11. Bóg zapłać za dostarczenie zużytego sprzętu trv i agd, który tez przyczyni się do pomocy misjom
12. Cieszymy się konkursem różańcowym zorganizowanym w naszych szkołach przez panie katechetki i gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale i wszystkim jego uczestnikom.
13 Spotkania tego tygodnia:. Czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, sobota: 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci, 11.00 – schola dziecięca,        12. 00 – spotkanie grupy teatralnej i casting do jasełek. 16.00 – Nauka gry na gitarze.
14. W Gościu Niedzielnym min: o zagrożeniu pokoju w Ziemi Świętej, czy będzie szczepionka na raka?
15. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: 2 bezimienne z Klwatki Królewskiej po 200 zł, bezimienna z Klwatki – 100 zł, p. Cieciora – 100 zł. p. Zuzanna Naulewicz – 100 zł, bezimienna z Małęczyna – 150 zł.
16. Opiece Matki Bożej polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś…